Brogáda SP 6.června 2009, Spáleniště-Josífkov

Jarní brigáda Starých pák 5.–6.(7.) června 2009, Josífkov-Spáleniště, www.spaleniste.unas.cz

Drazí chlapi.

další jarní brigáda by se měla uskutečnit na salesiánské chalupě Josífkov – Spáleniště ve Staré Vsi u Vysokého nad Jizerou v podkrkonoší. Chalupa byla postavena na začátku 90. let za účelem pořádání chaloupek a podobných akcí. Stavbu vedl koadujktor Alfons Kováč za pomoci sv. Josefa, svého umu a organizačních schopností a za pomoci mnohých dobrovolníků. Když byla chalupa pod střechou a provizorně použitelná, hned se na ní chaloupky konaly. Ale po smrti dobrodince Alfonse se další stavba zastavila a chalupa se pořádanými akcemi a neúdržbou spíše vybydlovala… Před sedmi lety jsme správcovství a dostavbu chalupy dostali na starost my – společenství salesiánů spolupracovníků z Prahy Dolních Počernic.

Za uplynulou dobu jsme tam podnikli mnoho brigád my i jiní dobrodinci a chalupa je již v daleko obyvatelnějším stavu. Přesto je na ní stále co dodělávat a vylepšovat. K jejímu vylepšení jistě přispěje i červen 2009 a vaše brigáda.

Poskytuji předběžné informace o rozsahu možných činností a potřebného nářadí:

  • Na dvou místech se bude omítat (schodiště ve sklepě a koupelna v patře) – zednické nářadí vítáno
  • Bude se zateplovat půda (izolace, konstrukce, sádrokarton) – akuvrtačky vítány
  • Budou se brousit trámy vnitřní roubené části
  • Budou se lakovat palubky
  • Budou se tmelit sádrokartony
  • Porazí a naporcuje se bříza
  • Nějaké terénní úpravy (schody, zábradlí, úklid starých trámů…)

Zajistíme dobrou stravu a nocleh ve vlastním spacáku, kdo si jej zapomene, dostane erární…

František Jakubec

Ahoj kluci,

jak jste zjistili letos brigáda nebude ve Fryštáku. Kdo zná Spáleniště (nepřístupná chalupa v horách, skoro na samotě), tak ví, že bude organizace složitější. Prosím tedy všechny kluky, aby se určitě ozvali na email: pavel.herian@centrum.cz nebo mob.731 600 074, abychom se konkrétně domluvili na práci, ale hlavně na nářadí, protože na chalupě není skoro nic. Nejpozději do konce května !!! (Kája se nemusí hlásit. Už je nahlášen).

Je zvykem, že na brigádu jezdí převážně kluci z Moravy. Jsou pracovití (Ostrava),šikovní (Kyjov) a obětaví(ostatní) ☺. Rád bych pozval také Staré páky z Čech, protože věřím,že tyto vlastnosti mají taky. Pro všechny brigádníky máme připravené malé překvapení.

Nezapomeňte se podívat na: www.spaleniste.unas.cz

Pavel Herian

Jak jim to chlapcům jde pěkně od ruky! Ale někdo to prostě musí i z povzdálí sledovat…

zpět do Galerie